borukaynak.com

MÜHENDİSLİK SANAYİ LTD.

Slide 1

Exact 200Boru Kesme ...

Gönyesinde, çapaksız, hızlı, emniyetli boru kesimi her tür imalatın başlangıç noktasıdır.

TS Mühendislik müşterilerine yıllardır, kaliteli, muhtelif boru kesme ve boru kaynak ağzı açma çözümlerini uygun fiyata tedarik etmektedir.

Slide 2

OSW Açık Kaynak BaşlığıOrbital Boru Kaynağı ...

Mikroelektronik tesislerinin hassas borulamalarından, uluslararası boru hatlarının kaynağına kadar pek çok çap, et kalınlığı, malzemenin kaynağına yönelik ekipman tedariki TS Mühendislik firmasının en iddialı olduğu konulardan biridir.

Slide 3

Centromat Boru Merkezlemeİlave ekipmanlar, aksesuarlar ...

Borulama işlerinde maliyet tasarrufu, hız, pratiklik, kalite sağlayacak pek çok ilave ekipman ve aksesuarı müşterilerine tedarik eden TS Mühendislik, uygulamalarınız hakkında muhtelif çözümler sunmaktadır. 

 

Previous Next

G-TEC Doğalgaz basınçlandırma sistemi

G-TEC

G-TEC Doğalgaz Basınçlandırma Sistemleri, basınçlı doğalgazın avantajlarını sanayinin hizmetine sunmaktadır.

Şebekeden alacağınız doğalgazın basıncını ihtiyacınız olan basınca getirerek Propan, LPG, Asetilen ve diğer gazlar yerine doğalgazın kullanılmasını sağlamaktadır.
Yakılan gazda %90’a varan maddi tasarruf sağlanmaktadır. Tüpler için gerekli yer derdinden kurtarır, kullanım yerini daha güvenli hale getirir, imalat verimini arttırır.

Shrink kaplama, HVOF ( Yüksek Hızlı Alev Püskürtme, Termal Sprey ) , lehimleme, tavlama, cc oksi-gaz kesim, cam işçiliği, kuyumculuk ve benzeri pek çok uygulamada G-TEC gaz basınçlandırıcıları kullanılmaktadır.

G-TEC gaz basınçlandırıcıları, yanıcı gaz kullanılan uygulamaların hemem hemen tümünde başarı ile çalışır.

G-TEC Doğalgaz basınçlandırıcıları ile basınçlandırılmış doğalgaz, gaz kullanılan uygulamaları daha iyi ,daha güvenli, daha az maliyetli hale dönüştürür.
Yoğun olarak kullanılan muhtelif uygulama örnekleri için aşağıya bakınız, eğer sizin uygulamanız aşağıda yer almıyorsa bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Shrink Kaplama

Shrink tabancasında en iyi performansı elde etmek için basınçlandırılmış doğalgaz kullanabilirsiniz. G-TEC doğalgaz basınçlandırıcıları sayesinde gaz hiçbir zaman kesintiye uğramaz, tüp değiştirme derdi olmadan sürekli olarak çalışabilirsiniz. Çok daha ucuz olan doğalgazı kullanarak önemli oranda tasarruf sağlarsınız. Gaz tüplerinin beraberinde getirdiği riskler ortadan kalkmış olur.

HVOF / Termal Sprey

HVOF ( Yüksek Hızlı Alev Püskürtme, Termal Sprey ) uygulamaları yapıyorsanız, Sulzer-Metco veya benzeri bir cihaz kullanıyorsanız ; G-TEC “H” serisi doğalgaz basınçlandırıcıları sayesinde tasarruf edersiniz ve performans artışı elde edersiniz. Propan, propilen, LPG yerine basınçlandırılmış doğalgaz kullanırsanız, ciddi oranda maddi tasarruf sağlarsınız, sıvılaşma probleminin getirdiği sıkıntılar da ortadan kalkar ve işin ortasında gazın bitmesi gibi bir olay yaşanmaz. Eğer HVOF mukavemeti ile ilgileniyorsanız en az propan, propilen kadar veya daha iyi sonuçlar elde edildiği görülmüştür.

Lehimleme / Kaynak işleri

Eğer bakır ile çalışıyorsanız alevin tek noktayı değilde tüm malzemeyi eşit ısıtmasını istersiniz, basınçlandırılmış doğalgaz sayesinde tam da bunu elde edersiniz. Doğalgazın ikincil alevinde daha yüksek ısı verir. Bu da bakır boru veya benzeri şekildeki malzemeyi lehimlemek için mükemmel bir durumdur. Asetilen veya propan hamlaçlara oranla doğalgazın ikincil alevi daha fazla ısı verir. Doğalgaz gaz sayesinde daha az oksidasyon problemi, yüzey bozulmasının azalması, daha az porozite ve lehim kalitesinde artış elde edersiniz. Soğutma ekipmanları, havalandırma, klima cihazları, güneş kolektörleri veya benzeri cihazlar üretiyorsanız doğalgaz sayesinde daha kaliteli üretim yapabilirsiniz.

(CNC) Kesme

Doğalgaz ile kesim sayesinde daha temiz köşeler elde edilir, daha az cüruf meydana gelir. Asetilen veya propanla karşılaştırıldığında daha az maliyete daha iyi performans elde edilir. Aynı kesme hamlaçının sadece lülesi değiştirerek doğalgaza uyumlu hale getireblirsiniz.

Tavlama / Isıtma

Doğalgazın alevi daha geniş alanı düzgün biçimde daha çabuk istenen ısıya getirir. Büküm ve kaynak işlerinizi daha çabuk yapabilirsiniz. Gazın geri çekilmesi olaı yaşanmaz, G-TEC sistemleri sayesinde 14 m³/h, 3,1 bar’aa kadar gaz elde edebilirsiniz.

Kuyumculuk İmalatları

Gümüş, altın ve hatta platin döküm gibi işlerde kuyum imalatçıları basınçlı doğalgazla imalat yapabilirler. Smith Little hamlaç, Meko Midget hamlaç, Hoke veya benzeri aletler kullanıyorsanız o zaman doğalgazla daha iyi kaynak, lehim yapabilirsiniz. Tüp bulundurmanın tehlikeli olabileceği binalarda G-TEC sistemlerini güvenle kullanabilirsiniz. G-TEC sistemleri Los Angeles Kuyumcular mahallesi gibi çalışılması zor yerlerde müsaade edilen cihaz olmuştur.

Cam İşçiliği

İster sanatsal cam işleri yapın, isterseniz endüstriyel işler, moretti, murano, borosilikat ile çalışırken doğalgaz en mükemmel yanıcı gazdır. Propandan daha temizdir. Hamlaç üzerine daha sonrada iş parçanız üzerine yapışacak karbon taneleri birikmez. Temiz alev sayesinde daha canlı ve temiz renkler elde edersiniz. Özellikle cam takılar ve neon ışık üreticileri için idealdir. Home-stüdio tarzı yerlerde bile kullanımı güvenlidir.

Araç servisleri

Amerika ve Kanada’da Speedy, Midas, Meineke, Car-X, Cole, Muffler King gibi 400’den fazla serviste G-TEC kullanılmaktadır. Bir servis sahibinin söylediği gibi “Gaz hiç bitmiyor , ortalık yerde tüp derdide yok ve güvenli”

Diğer kullanım Alanları

G-TEC doğalgaz basınçlandırıcıları, Gaz basıncının yetersiz kaldığı bölgelerde basıncın güvenli olarak 20 bar basınca kadar yükseltilmesi için kullanılabilir. Alüminyum ekstrüzyon hattından, demir işlerine kadar pek çok yerde basınçlı doğalgazın kullanılmasını sağlar.

Ulaşım - İletişim

TS Mühendislik Sanayi Ltd. Şti.
Dereboyu Mevkii Basın Ekspres yolu No:15/B 34303 Küçükçekmece İstanbul
Tel : 0 212 697 77 44 - 0 212 697 87 77  Fax: 0 212 697 05 00
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  Halkalı V.D. 8590526228